Snowboardos és gördeszkás

Shaun White 14 évesen robbant be a snowboardozás színhelyére. Az X Games-en csak két évvel később, 2002-ben kezdett el érmeket nyerni, azóta minden évben érmet nyert. Valaha az egyik legjobb snowboardosnak tartják a félcsőben.

Snowboarding szimbólumShaun gördeszkázni és snowboardozni kezdett, figyelve bátyját, Jesse-t. Gördeszkázását a helyi YMCA gördeszkaparkban gyakorolta. 6 évesen kezdett el snowboardozni. 5 éves korában Shaunnak két szívműtétet kellett elvégeznie a szív rendellenességei miatt. Remekül tért magához, hogy az extrém sportok élvonalbeli sportolói közé kerüljön. Ma, húszas évei elején, Shaun játékának élén áll, bajnokságokat és versenyeket nyer az egész világon mind snowboardozásban, mind gördeszkázásban.

Shaun White csak snowboardot használ?

Nem. Valójában Shaun is nagy teljesítményű gördeszkás. Három érmet nyert: bronzot, ezüstöt és aranyat az X Games-en a gördeszka vert versenyen.

Mi a Shaun White beceneve?

Shaun White néha Repülő Paradicsom néven is ismert. Hosszú, vastag vörös haja van, amely, ha a snowboardon és a gördeszkán repülõ bohóckodásaival összeillesztik, elnyerte a Flying Paradicsom becenevet.

• 2 olimpiai arany a félcsőben
2012-ben Shaun megszerezte az első tökéletes 100-as pontszámot egy superpipe snowboard futáson. Győzött más snowboard versenyeken is, mint például a 2007-es Burton Global Open Championship és a TTR Tour Championship.

Van Shaun White-nak valamilyen aláírási trükkje?

Shaun elsőként szállt le egy Cab 7 Melon Grab-ot egy függőleges gördeszkás versenyen. Ő volt az első, amely az 540-es karosszéria elülső részét Armadillo-nak hívta.